آموزش سئو

باما به صفحه اول گوگل بیایید (آموزش سئو)

نکات کلیدی در سئو و کسب رتبه اول گوگل

1matn.com

نکات برگزیده مطلب

  • در این مقاله درباره چگونگی کسب رتبه خوب در گوگل ثبت می شود سئو ارگانیک و تبلیغات کلیکی گوگل ادوردز نیز مورد بررسی قرار می گیرد
  • نکات بسیار مهمی درباره سئو سایت در این مقاله مطرح می‌شود که خواندن آن به مدیران سایت ها توصیه می گردد
  • اصول مهم و اساسی سئو ارگانیک مطرح می شود
  • درباره هر یک از مباحث و سرفصل ها توضیحات منطقی و مستند درج می گردد
  • این متن با استفاده از برنامه تبدیل صوت به نوشتار تهیه شده بابت ایرادات املایی و انشایی عذر میخواهیم

اگر می خواهید به صفحه اول گوگل بیاید. اگر دوست دارید رتبه سایت خود را افزایش بدهید. اگر قرار گرفتن در نتایج اولیه گوگل برای شما اهمیت اساسی دارد. اگر دنبال راهکارهای اصولی و مهم سئو ارگانیک می گردید. اگر می‌خواهید جایگاه یک گوگل را با استفاده از تبلیغات کلیکی و گوگل ادوردز داشته باشید و درباره آن اطلاعاتی می خواهید این مقاله می تواند به شما کمک کند. البته این آغاز یک راه کمی پر زحمت است پس مطالب دیگر ما را نیز بخوانید.

آموزش سئو و صفحه نخست گوگل
SEO and Google Home

سئو و صفحه نخست گوگل

آمدن به صفحه اول گوگل؛ آیا آمدن به صفحه اول گوگل کارآسانی است. بلاخره هر کاری سختی خاص خودش را دارد. البته اگر شما بخواهید در یک کلمه کلیدی بی‌ربط مثلا خرید و فروش بلبل آبادانی یا مرغ عشق اهوازی رتبه کسب کنید. این مسئله برای شما کار سختی نیست و به راحتی می توانید البته اگر شما دستی در طنز داشته باشید. شاید بتوانید در سایت های طنز رتبه بگیرید. اما گذشته از شوخی، رتبه گرفتن در کلمات کلیدی منطقی و دارای والیوم بالا کار آسانی نیست. شما باید صبر و حوصله زیادی داشته باشید تا بتوانید از طریق سئو ارگانیک به اهدافتان دست پیدا کنید.

آنچه که مسلم است برای انجام یک پروژه سئو شما حداقل بین ۴ تا ۶ ماه زمان نیاز دارید. تا بتوانید استراتژی خود را پیاده سازی کنید و از آن نتیجه بگیرید. در ادامه برخی از آمارهای گوگل را با هم مرور می کنیم که شاید برای شما جالب باشد.

برخی آمارهای مهم برای مدیران سایت ها

در هر ماه بیش از یک تریلیون جستجو در گوگل انجام میشود ونیز ۷۵ درصد از کاربران اینترنتی علاقمندند که روی نتایج صفحه اول گوگل کلیک کنند. اساساً اغلب به صفحات بعدی سر نمی زنند. آمار جالبی دیگر حاکی از آن است که بیش از ۶۰ درصد کلیک ها روی ۵ نتیجه اول در صفحات موتور جستجوگر گوگل انجام می شود. شاید برای شما جالب باشد بدانید ۹۳% خریدهای اینترنتی از سرچ در موتور جستجوگر آغاز شده است. گزینه هایی که به عنوان رتبه اول گوگل هستند به تنهایی ۳۱ درصد از کلیک ها را به خودشان اختصاص می‌دهند.

رقابت در عرصه اینترنت بسیار زیاد است همه این روزها یک صفحه اینترنتی دارند و کسب و کار خودشان را عرضه میکنند. همین امر باعث شده است تا فضا بسیار رقابتی گردد و این مسئله گوگل را وادار کرده است تا مدام الگوریتم‌های خود را آپدیت کند. و حتی از هوش مصنوعی نیز کمک بگیرد.

آمدن به صفحه اول گوگل با تبلیغات گوگل ادوردز

شما برای آمدن به صفحه اول گوگل می توانید از طریق تبلیغات کلیکی گوگل اقدام کنید. این راه برای شما مقداری هزینه بر می دارد و هر زمانی که شما جیره و مستمری گوگل را قطع کنید! مطمئنا خبری از تبلیغات کلیکی نیست و رتبه شما از بین می رود. با این حال شما اگر می‌خواهید جایگاه خوبی در موتورهای جستجوگر پیدا کنید و هزینه هم پرداخت نکنید باید اصول سئو و بهینه سازی را درست اجرا کنید و این همان سئو ارگانیک است. پس تبلیغات کلیکی و سئوی ارگانیک دو راه رسیدن به صفحه اول نتایج گوگل است.

اگر عجله دارید و بودجه هم دارید تبلیغ کنید!

سایت هایی که از نظر زمانی عجله خیلی زیادی دارند برای رسیدن به صفحات اول و نتایج ابتدایی گوگل ناچارند از تبلیغات کلیکی گوگل استفاده کنند این روش سال‌هاست که درآمد هنگفتی را نصیب کمپانی گوگل می کند شما می توانید از طریق یکی از شبکه های تبلیغاتی بزرگ دنیا به نام گوگل ادوردز یک کمپین تشکیل تبلیغاتی برای خود تشکیل دهید و کلمات کلیدی که مد نظر دارید را تعیین نموده و مشخص کنید که این تبلیغات در کجاها باید نشان داده شود و سایر موارد مربوط به آن وقتی که شما تبلیغات کلیکی میخرید می توانید در سایت های گوگل و مجموعه های آن مثل یوتیوب و سایر سایت هایی که همکار تبلیغاتی گوگل به حساب می‌آیند کاربران سایت شما را به عنوان نخستین سایت می‌بینند.

شاید شما هم در نتایج گوگل دیده باشید که در کنار برخی از سایت ها دو حرف ad درج شده است این به معنی آن است که رتبه و جایگاه این سایت به خاطر گوگل ادوردز و تبلیغات پولی گوگل است.

نکات مثبت تبلیغات گوگل

یکی از نکات مثبتی که تبلیغات گوگل ادوردز دارد این است که شما می توانید به راحتی در مقابل دیدگان میلیون‌ها کاربر قرار بگیرید با سرعت هرچه تمام تر همچنین شما می توانید تعیین کنید که سایت هایی که می خواهید تبلیغات تندران قرار بگیرد چه سایتهایی باشند از نظر دیوایس هم می‌توانید تعیین کنید که روی موبایل و کاربران موبایلی نشان داده شوید یا pc و کامپیوتر اینها از مزایا و خوبی های تبلیغات کلیکی گوگل است البته این نوع از تبلیغات ایراداتی هم دارد که به آنها اشاره می کنیم شاید مهمترین ایرادات گوگل ادوردز تحریم بودن خدمات این سایت برای کاربران ایرانی است به این معنی که امکان فعال کردن تبلیغ برای دامنه های آی آر وجود ندارد نکته دیگر اینکه هزینه تبلیغات در گوگل با دلار محاسبه میشود قیمت دلار هم که این روزها اوضاع اسفناکی دارد. پس اینها از نکات منفی و ایراداتی است که به تبلیغات کلیکی وارد است البته منظور از ایران نقاط ضعف برای کاربران ایرانی است از طرفی هزینه هایی که برای کلمات کلیدی پرترافیک وجود دارد بسیار گزاف و گران است. من شخصاً دو حرف ad که در کنار تبلیغات نقش می‌بندد را به نوعی بزرگترین نقطه ضعف برای کارهای آموزشی و سایتهایی که محتوا محور هستند می‌دانند چرا که خودم در بین دو نتیجه که یکی از یک و دیگری پنج باشد ترجیح می دهم آن نتیجه ای که تبلیغاتی نیست را کلیک کنم حتا اگر پنجمی باشید.

تبلیغات گوگل برای سئو چه سایتی خوب است

خوب است بدانید رتبه شما در گوگل ادوردز آنچه که به وسیله تبلیغات پولی برای شما حاصل می شود هیچ ربطی به جایگاه ارگانیک سایت شما ندارد و به محض این که جیره و مستمری گوگل را قطع میکنید بلافاصله تبلیغات شما از صفحات گوگل برداشته می شود. در یک بررسی کلی به راحتی می شود فهمید که تبلیغات کلیکی گوگل ادوردز مناسب کمپانی ها و شرکت های بزرگی است که ردیف های بودجه ای تعیین شده برای تبلیغات دارند و به هیچ وجه مناسب کسب و کارهای نوپا و سایت های شخصی نمی باشد.

فتح صفحات اول و نتایج نخست گوگل

برای این کار ما باید سئو سایتمان را به گونه ای اجرا کنیم که در صفحات داخلی و ارتباط صفحات داخلی سایت با یکدیگر ونیز محتوای منتشره در سایت تصاویر ویدیو ها و سایر مسائلی که به سئو مربوط می شود را مطابق یک سری قوانین مشخص انجام دهیم کار بسیار سختی نیست اتفاقاً اگر آدم منظمی باشید یا قول بدهید که در این کار نظم را رعایت کنید از آب خوردن هم ساده‌تر است ما در گروه تحقیقاتی فرهنگ و تمدن برای سایت های هدفمند و برنامه دار یک خبر خوب داریم و آن هم اینکه جدیدترین تغییرات و قوانین و آپدیت های گوگل و الگوریتم ها را در اختیار داشته و بدون هیچگونه انتظاری و رایگان به سایت ها و کسب و کارهایی که به دنبال توسعه هدفمند هستند ارائه می‌کنیم پس کافیست منظم باشید و پیگیر ما در کنار شما هستیم اما سه و شما باید یک سری کارها را انجام دهید تا بتوانید به صورت طبیعی در نتایج ابتدایی گوگل قرار بگیرید.

کلمات کلیدی مهمترین اصل سئو

در گام اول سئو ما به بحث کلمات کلیدی بر می‌خوریم دوستان عزیز کلمات کلیدی یعنی اینکه سایت شما دقیقاً کاربران و مخاطبان ای پیدا کند که با موضوع شما سر و کار دارند فرض کنید که شما یک سایت کفش فروشی دارید اگر کسانی که به دنبال دانلود عکس هستند به هر ترتیب سر از سایت شما در بیاورند بازدید مفیدی صورت نمی‌گیرد. پس بنابراین بازدید باید هدفمند باشد کلمات کلیدی درست انتخاب می کنیم تا بتوانیم مخاطبانمان را پیدا کنیم یعنی گوگل واسطه‌ می‌شود بین ما و کاربران کاربری در یک گوشه از کشور سفر می کند کفش مدل های جدید کفش اگر شما برای این کلمات و عبارات درست بهینه سازی کرده باشید گوگل شما را به عنوان گزینه پاسخ به آن کاربر ارائه می کند.

نکاتی که برای سئو و وقتی کلمات کلیدی باید به آن توجه کنید دائم تغییر می کنند البته اساس و اصول آن همیشه ثابت بوده اما باید به آپدیت ها و تغییرات توجه داشته باشید با این حال آنچه که باید برای بحث سئو و کلمات کلیدی رعایت کنید در زیر برایتان می گویم.

کلمات کلیدی طولانی انتخاب کنید

دوستان عزیز شاید پیش خودتان فکر کنید که به خاطر آسان بودن و ساده بودن کلمات کلیدی این پیشنهاد را به شما داده ام اما اینطور نیست درصد بسیار زیادی یعنی حدود ۸۰ درصد از جستجوهای کاربران شامل کلمات کلیدی چند کلمه‌ای است. مطمئن باشید کاربری چه دنبال کفش میگردد کلمه خالی کفش را سفت میکند و مدل های جدید کفش را دنبال میکند یا فروشندگان کفش قیمت ارزان کفش خاصی را جستجو می کند بنابراین کلمات کلیدی طولانی انتخاب کنید این به نفع شماست.

تاثیر کلمات کلیدی طولانی در سئو
کلمات کلیدی طولانی در سئو

ضمن اینکه کلمات کلیدی طولانی به دلیل هدفمند بودن آن بیشتر از جانب کاربران این جستجو می شود که عمدتا به مشتری تبدیل می شوند پس از این نظر هم کلمه کلیدی طولانی حائز اهمیت است ذکر این آمار هم خالی از لطف نیست که حدود ۶۰ درصد است فروش سایت آمازون به کلمات کلیدی طولانی اختصاص دارد بر صورت کاربرانی که کلمات کلیدی طولانی جستجو می کنند دقیقا می دانند و بال چه چیزی هستند و به نوعی هدفمند اند ضمن اینکه تمرکز بر روی کلمات کلیدی بلند از آنجایی که رقابت کمتری هم دارد زودتر شما را به نتیجه می رساند.

اساس یک سایت محتواست، محتوا تولید کنید

تولید محتوا اساس فعالیت های یک سایت است شما را اندازی سایت اینترنتی خود را با هدف انتشار محتوا انجام می دهید در واقع کدنویسی تهیه قالب برنامه نویسی و گرافیک خرید هاست دامنه و همه این کارها را انجام می دهید که زمین های مناسب و ایده آل فراهم کنید تا بتوانید مطالب خودتان را منتشر کنیم پس اهمیت محتوا و مطالب از همین چند جمله به خوبی مشخص می شود دوستان گرامی ما در مرکز طراحی سایت اهواز و گروه تحقیقاتی فرهنگ و تمدن یک استراتژی بسیار مهم برای کاربران من تعریف کردیم و آن اینکه حرف گوش کنید و پشتکار داشته باشید ما حواسمان هست و مسائل فنی و جدیدترین الگوریتم ها و مسائل علمی را مطالعه بررسی و آنالیز می کنیم و نتیجه آن را از طریق مطالب مختلف به شما می‌گوییم شما کافیست آنها را به خوبی اجرا کنید و نتیجه بگیرید به عنوان مثال در این قسمت از مقاله قصد دارم به شما توصیه کنم که وقتی از کلمات کلیدی طولانی استفاده می کنید باید حجم تولید محتوای تان را بالا ببرید اینکه شما زرنگ باشید این توصیه را جدی بگیرید و رعایت کنید باعث موفقیت شما می شود و مدام به دنبال اثبات و دلیل نباشید البته منظور من این نیست که شما ندانسته چیزی را تبعیت کنید نه این است که کاربردی تر و سودآورتر کار کنیم در واقع ما وقتی که به شما توصیه می کنیم حجم تولید محتوای تان را بالا ببرید مطمئناً دلایل علمی و مطالعاتی کافی برای آن داریم. یا وقتی به شما می‌گوییم که در انتخاب قالب حساس نباشید حتی با یک وبلاگ هم میتوانید یک سایت خوب داشته باشید این حرف حرف بی اساسی نیست ما کاملا هدفمند و فایده گرا رفتار می کنیم بنابراین فراموش نکنید که توصیه های ما را جدی بگیرید و با پشتکار تمام آنها را انجام دهید تا موفقیت سایت تان را راحت تر از آنچه که هست به دست بیاورید.

کلمات کلیدی طولانی صفحه اختصاصی می خواهند

ایراد بزرگی که به انتخاب کلمات کلیدی طولانی و چند کلمه ای وارد است این است که شما نمی توانید یک صفحه را برای چندین کلمه بهینه کنید به عنوان مثال اگر یک صفحه را با کلمه کلیدی طراحی سایت وردپرسی بهینه کردیم نمی توانیم از خدمات دیگرمان یعنی تولید اپلیکیشن و برنامه موبایل نیز استفاده کنیم و این صفحه را برای اپلیکیشن سازی نیز بهینه کنیم این ایراد را می‌توان با تولید محتوای متعدد رفع کرد پس برای هر کلمه کلیدی یک صفحه مجزا داشته باشید و تعداد کلمات تان نیز در هر محتوا حداقل ۲۰۰۰ کلمه باشد البته من به شما توصیه می کنم که هر چه بیشتر محتوای پرحجم تری داشته باشید به نفع شماست ولی شما باید مراقب باشید که خیلی بی ربط از آب در نیاید و جور این شود که کاربر از مطالب شما زده شود.

چند مطلب در هفته و ماه منتشر کنیم؟

در ارتباط با اینکه چه تعداد مطلب در هفته و ماه تولید کنید و تعداد مناسب و استاندارد آن چیست می توانیم به شما توصیه کنیم ماهانه ۱۶ مطلب منتشر کنید و هر هفته ۴ محتوا البته این برای سایتهای فعال و دارای رتبه مناسب و بالاست شما می توانید با حجم مطلب پایین تری آغاز کنید و کم کم به تعداد آنها اضافه کنید البته در این مقاله مجزا درباره حجم کلمات یک مطلب و نیز تعداد مطالب منتشره و تا ساعت و ایام هفته اشاره خواهیم کرد و اطلاعات کاملی در این زمینه به شما ارائه خواهیم کرد آنچه که فعلا در این مقاله مطرح می‌شود این است که پرمحتوا حداقل ۲۰۰۰ کلمه داشته باشد و در یک ماه ۱۶ محتوا تعدادی رئالیست درباره تعداد تصاویر هم لازم به تاکید نیست که هرچه تعداد تصاویر شما بیشتر باشد مطلب شما مطلب ارزشمندتری خواهد بود وقتی که شما محتوای بیشتری تولید می کنید سرعت ایندکس شدن صفحات شما از طریق گوگل نیز افزایش پیدا کرده و زودتر اینتکس می شوید یک نکته را هم کاملاً تجربی به شما می‌گویم و آن اینکه سعی کنید برای اینکه کاربران تان را آموزش دهید و یا اطلاعات مفیدی به دیگران انتقال دهید مطلب منتشر کنید نه صرفا برای پر کردن سایت در شکل ما باید نگاهی به اطرافتان بیندازید و ببینید چه کمکی برای دیگران می توانید انجام دهید چه آموزش هایی دارید که به درد دیگران می خورد و درباره چه مسائلی تخصص دارید که برای افراد مختلفی سوال است به آنها پاسخ بدهید و مطمئن باشید چنانچه مفید باشد و با پشتکار این کار را انجام بدهید رشد خواهید کرد و در بین سایت های دیگر متمایز می‌شوید.

چرا گوگل باید به کپی هم رتبه بدهد؟

دوستان عزیز وقتی که گوگل نتیجه خوب و قابل قبولی برای ارائه به کاربرانش دارد دلیلی ندارد که دنبال کپی بگردد و بخواهد یک مطلب کپی و تکراری را به کاربر ارائه کند پس لطفاً با گوگل چانه‌زنی نکنید و دنبال مطالب و محتوای جدید باشید همانطور که گفتم ببینید چه نکته ای برای کاربر مفید است و کاربران به دنبال چه می گردند اما نه را بنویسید مطمئن باشید این رویه شما را موفق می کند برشک تو گوگل دنبال مطالب و محتوای جدید است و شاید برای شما جالب باشد که بدانید سایت هایی که در صفحه اول گوگل و نتایج نخست گوگل هستند اغلب مرتبه های شان بالای ۲۰۰۰ کلمه است در تعداد کلمات محتوای خود دقت کنید و سعی کنید محتوای پرحجم تر منتشر کنید گوگل رابطه خوبی با محتواهای کم حجم ندارد.

بک لینک و تاثیر آن در سئو سایت

بک لینک تاثیر بسیار زیادی در رتبه سایت شما دارد اما دقت کنید که بک لینک با کیفیت تاثیر مثبت دارد البته شما باید دقت کنید که بک لینک های خوب معمولا از طریق رپورتاژ ایجاد می‌شوند و این را هم بدانید که لینک سایدبار بقیه متخصصان سئو تاثیر منفی دارد بهتر است از نظر فالو بودن و نوفالو بودن نیز به گونه ای رفتار کنید که برای گوگل طبیعی باشد سعی کنید طبیعی رفتار کنید در ساختن لینک عجله نکنید ساختن لینک به تعداد بالا در یک بازه زمانی محدود نتیجه خوشایندی برای شما نخواهد داشت در واقع ممکن است تاثیر منفی نداشته باشد اما گاهی شما می توانید که ۸۰ درصد رشد داشته باشید که با برخی اقدامات غلط آن را به چهل یا پنجاه درصد کاهش میدهند خوب این هم به نوعی ضرر محسوب می شود همچنین شما باید بدانید که از سایت های اسپم لینک تهیه نکنید آنچه که مسلم است یک لینک از سایتی که اتوریتی بالایی دارد از دهها و شاید صدها لینک مشابه ضعیف ارزشمندتر و تاثیر آن بیشتر است.

ریسپانسیو بودن سایت

آیا کلید های طلایی سئو را می شناسید؟
معرفی کلید های طلایی سئو

ریسپانسیو بودن سایت نکته است که این روزها همه سایت ها طبق آن بهینه شده اند و کمتر قالب و سایتی را سراغ داریم که توجهی به ریسپانسیو بودن نداشته باشد با این حال هستند سایت هایی که به دلیل آنچه که از دست دادن کاربران و هم خوردن سایت ها پندارند در مقابل ریسپانسیو شدن سایتشان هنوز مقاومت می‌کنند که این عده از مدیران سایت ها مانند تاجران هستند که در دنیای تجارت مخالف اینترنت اند و بر کسب و کار کلاسیک تاکید دارند آنها دیر یا زود ناچارند دستانشان را در مقابل ریسپانسیو شدن سایت بالا ببرند و تسلیم شوند ارثی بودن اهمیت بسیار زیادی دارد سعی کنید در انتخاب قالب و یا در کد نویسی سایتتان به گونه ای رفتار کنید که ریسپانسیو بودن سایت به صورت اصولی و صحیح اعمال شود.

بدون شک سایتی که ریسپانسیو است به‌راحتی روی تبلت ها و گوشی‌های هوشمند در مدلهای مختلف آن بر روی انواع مانیتورها و تلویزیون و هر چه که نمایشگر در ابعاد نسبت های مختلف وجود دارد به خوبی نمایش داده می شود و کاربر به راحتی میتواند تمامی بخش ها را با اولویت بندی و ترتیب مشخص خود ملاحظه کند.

سرعت، معجزه گر بزرگ سئو

درباره سرعت سایت ! و تمایل به افزایش آن زیاد خوانده اید. سرعت یکی از خصوصیات عصر و قرن حاضر است با اینکه سرعت اینترنت در این سال ها بسیار بسیار افزایش یافته است اما کاربران گوید کم حوصله تر شده اند واقعا هیچ کس دوست ندارد حتی در کسری از ثانیه معطلی بیجا داشته باشد بنابراین اگر سرعت سایت شما خوب نباشد کاربران تان را از دست می‌دهید در ارتباط با بهینه بودن سایت از نظر سرعت شما باید به حجم تصاویر آپلود شده دقت کنید در انتخاب قالب نیست همینطور و استفاده از افزونه ها و اسکریپت های افزاینده سرعت می‌تواند در این مسیر به شما کمک زیادی بکند در مقالات به صورت مجزا به بحث سرعت و تکنیک های افزایش سرعت خصوصاً در سایت های وردپرسی خواهیم پرداخت.

نصب AMP در سئو موثر است

تکنولوژی AMP گوگل یکی از تاثیرگذارترین موارد در سایت است گوگل با حساسیت خاصی همه را از جلو نظام داده و سایت ها را به نصب پی ام پی تشویق می کند این پروژه جالب کارش این است که ساختار کد نویسی به آنچه که به ظاهر ارتباط دارد را دگرگون کرده و برای خودش یک قالب از نظر دیداری که به صورت ساده و تمیز انجام شده و پوسته ی ظاهری سبکی برای سایت شما در نظر می گیرد. که البته شما می‌توانید از بخش تنظیمات خود آن را مدیریت کنید و نسبت به شخصی سازی و کاستومایز سایت خودتان اقدام کنید به هر شکل افزایش سرعت سایت ها و ساده کردن کدنویسی ظاهری اساس آمپ را تشکیل میدهد که هنوز معلوم نیست چقدر نتیجه می دهد و چقدر موفق می شود ه که مسلم است گوگل پروژه‌های قدرت استارت را با قدرت اجرا و معمولاً از آنها نتیجه می‌گیرد ام پی سرعت سایت را فوق العاده زیاد میکند و کاربران به راحتی می‌توانند سایت شما را ببینند هرچند زیبایی های ظاهری و شخصی سازی های شما در این سیستم دگرگون می شود اما به سرعت بالای آن می ارزد.

گواهینامه امنیتی اس اس ال

حتما برای شما هم پیش آمده که به سایت مراجعه کنید و پس از تایپ و اینتر کردن آدرس مرورگر شما این گونه می گوید که این سایت معتبر نیست و اطلاعات شما در خطر است و از این حرف‌ها این گونه موارد به خاطر نداشتن گواهینامه امنیتی ssl برای آن سایت است اگر شما هنوز هم گواهینامه امنیتی ssl ندارید حتما آن را تهیه کنید و این نکته در سئو و جایگاه سایت شما بسیار موثر است البته ممکن است دسترسی نداشته باشید و خودتان آن را فعال نکرده باشید اگر از این ماجرا خبر ندارید خوب است که با سرویس دهنده هاست خود تماس بگیرید و از آنها سوال کنید یکی از موارد مشاوره اخیر که در اهواز داشتیم همینطور بود یعنی سایت مجهز به گواهینامه امنیتی ssl بود اما کاربر خبر نداشت و پس از تماس با هاست توانست با افزودن یکی دو خط کد به پرونده‌های پوسته سایت خود اس اس ال را فعال کند همچنین اگر شما بخواهید می توانید ssl رایگان تهیه کنید در آموزش جداگانه آن را برای شما خواهیم گفت و اگر در گوگل هم سرچ کنید به راحتی می توانید اطلاعات و آموزش در این باره بیابید گواهینامه امنیتی ssl رایگان چندان توفیقی با موارد غیر رایگان آن ندارد و مباحث مربوط به لایسنس معتبر و غیر معتبر چندان صحت ندارد تنها شما در گواهینامه امنیتی ssl رایگان باید هر ۹۰ روز یک بار آن را تمدید کنید پس حتماً سلسله سایتتان را فعال کنید تا به صورت https نمایش داده شوید خوب است بدانید این امر در گرفتن نشان اعتماد الکترونیکی اینماد هم تاثیر دارد و گویا ستاره هم به ستاره‌های شما می افزاید.

جمع بندی و ادامه مبحث

ادامه مباحث سئو را در بخش دیگری تحت عنوان با ما به صفحه اول گوگل بیاید در مطالباتی مرکز طراحی سایت اهواز دنبال کنید در بخش های آتی ما خواسته شده را به صورت جزئی و شفاف‌تر و کاملاً کاربردی تر مطرح و دوباره واکاوی میکنیم و نکات بسیار مهمی برای شما خواهیم گفت که چک لیست آن را می توانید به راحتی در سایت خودتان اجرا کنید و نتیجه بگیرید این مطلب با استفاده از برنامه تبدیل صوت به نوشتار تهیه شده است ایرادات املایی و انشایی زیادی بر آن وارد است که به خاطر آن از شما کاربر گرامی پوزش می طلبیم به زودی این مطلب مورد بازنگری قرار می گیرد و نسخه نهایی آن جهت استفاده کاربران منتشر می شود ما را به دوستانتان معرفی کنید و از ما حمایت کنید ما به دنبال ارائه آموزش ها و مقالات کاربردی و محیط هستیم که با زبان ساده کمکی به کسب و کارها و صاحبان مشاغل سایت های فارسی زبان داشته باشیم.

آیا مطلب مفیدی بود؟

پسندیدند

ممنون از مشارکت شما

User Rating: 4.86 ( 5 votes)
برچسب ها
نمایش بیشتر
شهر مجازی اهواز

تحریریه

توسعه دهنده وب، کارشناس هنری و متخصص تولید محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *