افزایش آمار بازدید

صفر تا صد افزایش آمار بازدید و رتبه سایت

1matn.com

نکات برگزیده مطلب

 • چگونه آماز بازدید سایت را افزایش دهیم
 • آیا سئو همان افزایش آمار بازدید سایت است؟!
 • آیا آمار بازدید بالا لزوما مفید است؟!
 • تفاوت بازدید هدفمند با آمار بازدید غیر مرتبط چیست

افزایش رتبه سایت مسئله ای است که برای بسیاری از وبمستران و مدیران سایت ها اهمیت زیادی دارد. این مسئله به گونه ایست که برخی فکر می‌کنند اگر رتبه خوبی در الکسا داشته باشند سایت آنها بهینه بوده و سئو و جایگاه خوبی دارند. در صورتی که اینگونه نیست. سئو بر عکس آنچه فکر می کنیم ارتباط مستقیم  با آمار بازدید سایت ندارد. یعنی بنا نیست اگر سایت ما سئو خوبی داشته باشید لزوما آمار بازدید بالایی هم داشته باشیم. سئو تاکید بر بازدید بهینه دارد. دست کم به صورت مستقیم ارتباطی با آمار بازدید یک ندارد. شاید تاثیراتی که ظاهر و گرافیک و رابط کاربری یک سایت بر سئو دارد بسیار بیشتر از آنچه تصور می کنید بر افزایش آمار بازدید شما موثر باشد. خواندن این مقاله خصوصا به دوستانی که سایت فروشگاهی دارند توصیه می شود. شما می توانید با بهره گیری از محتوای این مقاله و سایر مقالات مرکز طراحی سایت اهواز آمار بازدید خود را افزایش دهید.

ممکن است ما آمار بازدید بالایی داشته باشیم اما این آمار بازدید آمار بهینه‌ای نباشد و در واقع با کلمات کلیدی و اهدافی که ما در سایتمان دنبال می کنیم هم راستا نیست.

به دست آوردن ترافیک بالا و رتبه خوب در الکسا کار چندان پیچیده ای نیست اما ارتباط دادن این مقوله با سئو سایت چندان حرفه ای به نظر نمی رسد.

بهینه سازی کنیم نه ارتقا رتبه

پس دانستیم که افزایش رتبه سایت لزوماً به معنی این نیست که سئو سایت ما نیز به خوبی انجام می شود و دارای جایگاه خوبی است. به شما توصیه می کنم بدنبال سئو و بهینه سازی باشید تا رتبه و ارقام تشریفاتی. در باره اینکه برای افزایش آمار بازدید و ارتقا رتبه چه باید بکنید مباحثی در آینده برای شما مطرح خواهیم کرد. آنچه مسلم است آمار بازدید با بهینه سازی حاصل می شود و مسائلی همچون رابط کاربری، و طراحی رابط کاربری تا محتوا و چگونگی تولید محتوای سایت شما در این مسئله تاثیر زیادی دارد.

دنبال ارتقا رتبه بودن تشریفاتی است

البته این توضیح هم لازم است که بدانید آمار و ارقام تشریفاتی نیستند اینکه به دنبال آمار و ارقام باشیم کار تشریفاتی است منظور از به دنبال آمار و ارقام بودند این است که فقط هدف ما بالا رفتن رتبه سایت باشد این اشتباه است اما آمار و رتبه سایت مهم است برای اینکه ما بتوانیم با استفاده از این آمار مشکلات و سایر موارد فنی مربوط به سایت ما را رصد کنیم و احیاناً ارتقا یا اصلاح و بهبود لازم را اعمال نماییم.

رتبه جهانی و منطقه ای سایت

رتبه یک سایت به دو دسته تقسیم می شود یکی رتبه ای که سایت در بین سایت های جهان دارد و دومین رتبه که در بین سایت های یک منطقه دارد عنوان مثال در الکسا وقتی که آمار رتبه سایت خود را میبینیم دو آمار به ما می‌دهد یکی برای رتبه جهانی ما و یکی برای رتبه بین سایت های فارسی یا در منطقه ایران

عوامل موثر بر رتبه جهانی

در تعیین رتبه یک سایت در میان سایت های جهانی دامنه سایت می‌تواند تاثیر گذار باشد در واقع وقتی که شما از دامنه دات کام استفاده می کنید که یک دامنه بین المللی است، مطمئناً رتبه سایت شما از نظر جهانی رتبه بهتری خواهد بود.

همچنین زبان سایت شما مخاطبان آنها و تگ های hreflang در این رتبه تاثیرگذار هستند. همچنین میزان بازدید و کلیکی که سایت شما می‌خورد موثر است یعنی این که بازدیدکنندگان شما از چه مناطقی وارد سایت شما می شوند و همچنین ورودی های سایت شما از چه کوئری ها و کلمات کلیدی است در هر صورت زبان مسئله مهم و تعیین کننده ای در تعیین رتبه جهانی یک سایت می باشد.

ارتقا رتبه سایت و آمار بازدید

بالا بردن رتبه وب سایت در موتورهای جستجو، رتبه الکسای وب سایت شما را نیز ارتقاء می دهد زیر رتبه الکسا بر اساس تعداد کاربران وب سایت شما می باشد و هر چه تعداد کاربران وب شما بیشتر باشد و مدت زمان بیشتری در سایت شما فعالیت نمایند وب سایت شما رتبه بهتری خواهد داشت. البته رتبه الکسا به صورت عکس می باشد و هر چه رتبه وسایت الکسای شما پایین تر باشد به معنای رتبه بهتر می باشد.

یک مثال برای درک مفهوم رتبه سایت ها

به عنوان مثال سایت گوگل به عنوان پر بازدید ترین وب سایت موجود رتبه یک و وب سایت دیگری هم اکنون در الکسا رتبه صد هزار را دارد که به این معناست که صد هزار وب سایت با بازدید بهتر است نسبت به این سایت وجود دارد.

تاثیر سئو بر رتبه سایت

افزایش آمار بازدید سایت
افزایش آمار بازدید سایت

از طریق سئو و بهینه سازی وب سایت می توانید رتبه وب سایت خود را در موتورهای جستجو بالا ببرید. انجام امور سئو و بهینه سازی وب سایت البته به روش درست باعث بالا رفتن رتبه وب سایت در موتورهای جستجو و در نتیجه افزایش تعداد ورودی کاربران وب سایت از موتورهای جستجو خواهد بود. روش های مختلفی برای سئو و بهینه سازی وب سایت وجود دارد که در بخش زیر به صورت اجمالی آنها را برای شما بیان می نمایم. برای بهبود سئو و رتبه سایت و کسب اطلاعات جامعی در مورد سئو و بهینه سازی وب سایت می توانید مقاله آموزش سئو و بهینه سازی که در سایت اهواز منتشر شده است را مطالعه نمایید.

برای رفع ایرادات سئو سایت چه کنیم

قبل از شروع هر عملیات سئو بر روی سایت بهتر است کلیه عیوب سئو وب سایت شما زیر نظر متخصص بهینه سازی رفع گردد و وب سایت شما از نظر اصول سئو مشکل نداشته باشد. بهتر است آدرس دهی صفحات وب سایت برای موتورهای جستجو بهینه سازی شده باشد و کد نویسی صفحات وب سایت به صورت دایو بیس باشد. همچنین متخصص سئو ساختار اطلاعاتی وب سایت را می بایست بررسی نموده تا در صورت نیاز به تغییر، بهینه سازی های لازم بر روی آن انجام گردد.

استفاده از آمارگیرها مهم است

استفاده از آمارگیرها برای یافتن خطاها و مشکلات سایت

همچنین بهتر است متخصص سئو از نرم افزارهای آمار وب سایت نظیر Google

افزایش آمار بازدید سایت
Increase Site Visits

Webmaster Tools را در سایت فعال نماید تا از خطاها و مشکلات وب سایت با خبر باشد و در صورت نیاز آن ها را برطرف نماید.

بهترین سایت های آمارگیر

سایت های آمار گیر و شمارنده بازدیدکننده بسیاری در اینترنت وجود دارد که از طریق آنها می توانید آمار بازدید، جستجو و هر آنچه لازم است در مورد وب سایت خود بدانید را کسب نمایید. پنل این سایت ها به معمولا به زبان انگلیسی می باشد و برای کسانی که درک زبان انگلیسی نسبتا مناسبی دارند توصیه می گردد. در زیر چند مورد از این آمار گیرهای وب سایت را معرفی می نمایم:

 • Google Analytics
 • StatCounter
 • Clicky
 • ShinyStat
 • Histats.com
 • Site Meter
گوگل آنالیتیک
افزایش رتبه سایت
افزایش رتبه سایت

از بین این سیستم های آمار گیر گوگل آنالیتیک را به شما پیشنهاد می نمایم زیرا این افزار توسط شرکت گوگل طراحی گردیده و آمار نسبتا دقیقی از وب سایت به کاربر ارائه می نماید.

توسط ابزار گوگل آنالیتیک همچنین می توانید بازدیدکنندگان آنلاین خود را بررسی نمایید. google analytics همچنین اطلاعات آماری وب سایت شما را در شبکه های اجتماعی در دسترس شما قرار می دهد و می توانید از طریق آن فعالیت وب سایت را در شبکه های اجتماعی بررسی نمایید. این ابزار همچنین دارای داشبود سئو می باشد که از طریق آن می توانید سایت خود را از نظر سئو بررسی نمایید. در حقیقت گوگل آنلیتیگ کامل ترین سیستم اعلام آمار و بازدیدکنندگان وب سایت می باشد.

همچنین می توانید از این ابزار در کنار ابزار google webmaster tools استفاده نمایید تا اطلاعات جامع تری در مورد وب سایت خود بدست آورید.

گوگل وبمستر تولز یا کنسول گوگل

گوگل وب مستر تولز ابزار مخصوص مدیران وب سایت می باشد که مدیران سایت ها می توانند با استفاده از این نرم افزار گوگل درستی عملکرد سایت خود را بررسی نمایند. معمولا آمار جستجوهای این افزار نسبت به سایر سایت ها دقیق تر بوده زیرا اکثر جستجو ها از طریق سایت گوگل وارد سایت شما می شوند.

بهترین سایت های آمارگیر فارسی

سایت های آمار گیر ایرانی بسیاری وجود دارند که به زبان فارسی می باشند و می توانید از این سایت ها استفاده نمایید. برای استفاده از این آمار گیرها می بایست در سایت مورد نظر عوض شوید و کد مخصوصی که سایت در اختیار شما قرار می دهد را در کدهای صفحات خود اضافه نمایید. سایت های شمارنده بازدید کننده بسیاری وجود دارد که در زیر برخی از آنها را برای شما معرفی می نمایم که در این میان وبگذر گزینه خوبی است.

 • وبگذر
 • استت سون
 • PersianStat.com

آمار سایت با استفاده ازآمارگیر پنل هاست

کنترل پانل تمامی هاستینگ ها معمولا بخشی برای بررسی آمار وب سایت دارد که برای استفاده از این امکان لازم نیست کدی در سایت خود درج نمایید. البته میزان اطلاعاتی که این آمار گیرهای هاست به شما می دهند معمولا به اندازه آمار گیرهای آنلاین ذکر شده در بالا نیست.

اما برای آنکه اطلاعات اولیه در مورد وب سایت خود بدست آورید کافی است و توصیه می نماییم حتما این بخش را بررسی نمایید. زیرا ممکن است آمار صفحاتی از سایت شما که در آمار گیر نیستند به درد شما بخورد. بنابراین پیشنهاد می نماییم از آمار گیر هاست حتما استفاده نمایید.

سیستم آمارگیر سایت از طریق سیستم مدیریت محتوا

برخی از سیستم های مدیرت محتوا بخش آمار وب سایت دارند که از طریق آنها می توانید آمار کلی و صفحه به صفحه وب سایت خود را مطالعه نمایید. استفاده از این روش را اصلا به شما توصیه نمی نماییم زیرا باعث بالا رفتن حجم دیتابیس وب سایت گردیده که پس از آن سایت شما معمولا دچار مشکلاتی می گردد.

توصیه سایت اهواز برای افزایش آمار بازدید و رتبه سایت

سئو را فدای آمار بازدید نکنید! آمار بازدید سایت برای مدیران سایت ها بسیار مهم است. اما افزایش آمار بازدید نباید از سئو و بهینه سازی سایت ما را غافل کند. هر افزایش آماری به دردبخور نیست، باید متناسب با اهداف و کلمات کلیدی افزایش رتبه و آمار بازدید ایجاد کنیم. الکسای شما هزار! زنگ خوری شما چقدر است! بازدید مفید شما چقدر است، کامنت ها شبکه های اجتماعی… در خصوص افزایش آمار بازدید سایت در مرکز طراحی سایت اهواز خدمات و مشاوره ویژه به کسب و کارهای خوزستانی ارائه می کنیم. اگر لازم داشتید تماس بگیرید. همین

User Rating: 4.85 ( 4 votes)
برچسب ها
نمایش بیشتر
شهر مجازی اهواز

تحریریه

توسعه دهنده وب، کارشناس هنری و متخصص تولید محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *