آموزش سئو

آنچه باید درباره سئو بدانید، جامع و کامل

مدیران سایت ها و همه کاربران اینترنت به دانستن این مطالب نیاز دارند

1matn.com

نکات برگزیده مطلب

  • اقسام سئو و تعاریف آن
  • شیوه های متعدد تبلیغاتی و جایگاه سئو

این مثال را بارها گفته ام که، شما یک مغازه کوچک در بهترین نقطه کیانپارس را فروش بیشتری دارد یا یک فروشگاه بزرگ و مجلل و اما در یکی از جاده های فرعی اتوبان اهواز به آبادان؟! پاسخ روشن است.

لطفا به این نکته هم دقت کنید که سایتی بدون سئو مانند مهمانی بدون مهمان است. آنچه از این بحث کوتاه دریافتید، همان چیزی است که باید در خصوص سئو بدانیم. حداقل برای شروع… فراموش نکنید سئو اساس ثروت آفرینی وب است.

مقاله جامع سئو چیست
What is SEO?

سئو شامل چه چیزهایی می شود؟!

اما در یک تعریف غیر توصیفی اینگونه می گوییم که، خدمات سئو یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو عبارت است از مجموعه تکنیک ها و مهارتهای که باعث افزایش رتبه سایت در کلمات کلیدی مورد نظر و افزایش ترافیک و جذب بازدید کننده از موتورهای جستجوگر نظیر گوگل می شود. برخی از این مهارت ها با آزمون خطا توسط کارشناسان سئو بدست آمده اند و برخی به طور تلویحی و یا توصیه های مستقیم توسط گوگل است. آنچه مسلم است سئو را از نخستین مراحل طراحی سایت یعنی در زمان طراحی رابط کاربری باید مد نظر قرار داد که از قضا ارتباطات زیادی هم بین این دو مقوله وجود دارد. یعنی  رابط کاربری و سئو

یک پروژه سئو چه تعهداتی دارد

بیاییم تعریف درستی از خدمات سئو داشته باشیم. برخی از مشتریان سئو بارها این سوال را از ما پرسیده اند که خدمات سئو شامل چه تعهدات و اقداماتی می شود؟ توجه داشته باشید که در سئو عوامل زیادی دخیل هستند. این کار فقط معرفی کردن سایت به گوگل نیست یا سئو در مراحل پیشرفته تر فقط کمک احتمالی به خروج سایت شما از پنالتی گوگل نیست. بلکه خدمات سئو همه عواملی را شامل می شود که به افزایش فروش شما از تبلیغات در گوگل می شود.

یک پروژه سئو چقدر طول می کشد

توجه باید داشت که تعرفه خدمات سئو به توجه به نوع رقابتی که سر کلمات کلیدی انتخابی وجود دارد و هم چنین مدت زمان ارائه آن توسط کارشناسان ارائه می شود.

موتور جستجوی گوگل اعلام کرده که برای رنکینگ سایت ها بیش از ۲۵۰ پارامتر را در نظر دارد٬ دستیابی به موقعیتی که در اکثر این۲۵۰ شاخص، سایت شما از بهترین ها باشد پروسه ای زمان بر و دشوار است. پس سئو را کاری ساده تصور نکنید.و این را بدانید سئو زمان قطعی ندارد.

ماندگاری در جایگاه حاصل شده مهمترین بخش سئو

خدمات سئو یا خدمات seo یا خدمات بهینه سازی همگی به یک معنی بوده و توسط شرکت سئوکار به صورت تخصصی انجام می شود. امروزه بسیاری از افراد و شرکتها با توجه نیاز خود جهت تبلیغات نیازمند هستند تا در موتورهای جستجو مثل گوگل در ردیف های بالا دیده شوند. هنگامی یک وب سایت در در کلمات کلیدی خود در جایگاه های بالای موتورهای جستجو قرار گرفت نیازمند آن است تا جایگاه خود را حفظ نماید.

تعریف کاربردی و فنی ( اجرایی ) از سئو

بطور کلی به فعالیت های انجام شده داخل وب سایت و بیرون از وب سایت جهت قرار گرفتن کلمات کلیدی وب سایت در صفحات نخست موتورهای جستجو و حفظ جایگاه در آنها، خدمات سئو گفته می شود. شرکت سئوکار ارائه دهنده خدمات سئو برای کلیه کسب و کارها در ابعاد مختلف است.

خدمات سئو سفید چیست؟

خدمات سئو سفید به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که در راستای قوانین موتورهای جستجو بوده و از روش ها و تکنیک های حبابی و غیر متعارف استفاده نشود. موتورهای جستجو هوشمند مثل گوگل همیشه در صدد آن هستند که با توجه به جستجوی کاربران بهترین نتایج را در اختیار آنها قرار دهند. خدمات سئو سفید روش های بهینه سازی وب سایت ها بوده که قوانین موتورهای جستجو را رعایت می کنند و از ماندگاری بالایی برخوردار هستند.

خدمات سئو سیاه چیست؟

خدمات سئو سیاه به طور کلی به فعالیت هایی اطلاق می شود که از روش های غیر متعارف در صدد فریب موتورهای جستجو باشند. خدمات سئو سیاه یا کلاه سیاه ممکن است بصورت موقت باعث بهبود رتبه سایت و هدایت ترافیک به سمت سایت گردد ولی عمر آن بسیار کوتاه بوده و پس از اطلاع موتورهای جستجو از این مسئله، وب سایت مرتکب شده را جریمه خواهند کرد.

کسب درآمد با سئو در اهواز بهترین گزینه است

بصورت کلی روش های تبلیغات را می توان به چند نوع تقسیم بندی نمود:

  • ۱- رادیو
  • ۲- تلویزیون
  • ۳- تبلیغات محیطی

موارد بالا صرفا یکی از فهرست های کوچک در این زمینه می باشند و مطمئنا یکی از مهمترین روش های تبلیغات را  می توان خود سئو دانست. سئو دارای سه ویژگی متمایز است که هیچ کدام از روش های تبلیغاتی نام برده شده از آن برخوردار نمی باشند:

سئو یا بهینه سازی سایت هدفمند است ولی سایر روش های تبلیغاتی دارای هدفمندی زیادی نیستند. سئو دارای ماندگاری بالایی است ولی تمامی روش های تبلیغاتی به محض اتمام شارژ دیگر کسب و کار دیده نخواهد شد. سئو دارای هزینه های کمتری از روش های تبلیغاتی نام برده شده می باشد.از این رو کسب و کار ها به این روش تبلیغاتی نیازمند می باشند.

هزینه خدمات سئو چگونه محاسبه می شود؟

هزینه خدمات سئو به میزان ترافیک کلمات کلیدی و سختی و راحتی آنها بستگی دارد. همچنین با توجه به شرایط و مختصات کدنویسی، محتوا و سابقه سایت (دامنه ) متغیر است بهر شکل هزینه خدمات سئو ممکن است برای کلمات مختلف و همچنین نوع وب سایت ها متفاوت باشد. البته می توان هزینه خدمات سئو را توسط ابزار Google Planner ارزیابی نمود. این ابزار میزان جستجو کلمات کلیدی را در ماه نشان می دهد.

فرایند اجرایی یک پروژه سئو از ابتدا

شرکت سئوکار ارائه دهنده خدمات seo، فعالیت های مستمر و یکپارچه ای را جهت بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجو انجام می دهد. در ادامه به برخی از مهمترین خدمات سئو اشاره شده است.

برطرف نمودن مشکلات فنی سایت

قبل از هرگونه فعالیت بهینه سازی برای وب سایت ابتدا می بایست زیر ساخت فنی سایت مناسب باشد و به عبارتی دیگر می بایست مشکلات فنی وب سایت برطرف شود. شرکت سئوکار ابتدا طی یک چک لیست کلیه مشکلات فنی وب سایت را بررسی نموده و سپس به برطرف کردن این مشکلات فنی می پردازد. تا زمانی که مشکلات فنی وب سایت بصورت کامل برطرف نشده باشد نمی توان در مراحل بعدی به نتیجه مطلوبی رسید.

  • بررسی اهداف و تثبیت اهداف اصلی
  • شناخت جامعه هدف و طبقه مخاطبان
  • اصلاح یا ایجاد استراتژی سئو و ساختار محتوایی

این سه بخش بسیار مهم را بصورت مجزا و اختصاصی توضیح خواهم داد. چون بسیار مهم هستند، به نظر من البته

تولید و مدیریت محتوا

در بحث سئو تولید محتوا یکی از مهمترین معیارها می باشد. می بایست برای وب سایت روی کلمات کلیدی مورد نظر محتوای مناسب آماده نمود. مدیریت محتوا از جمله وظایف اصلی صاحبان کسب و کار می باشد.

فعالیت در شبکه های اجتماعی

فعالیت در شبکه های اجتماعی یکی از معیارهای موتورهای جستجو برای قرار دادن کلمات کلیدی در جایگاه های بالا می باشد. شبکه های اجتماعی با دادن سیگنال های قوی به سمت وب سایت باعث می شود به سرعت ترافیک مطلوبی به سمت وب سایت هدایت شود.

ایجاد بک لینک های طبیعی

اگر چه بک لینک ها کم کم از اعتبارشان کاسته می شود ولی هنوز دارای اعتبار می باشند و باعث دادن قدرت به وب سایت و یا بعبارتی دیگر باعث بهبود جایگاه کلمات کلیدی در موتورهای جستجو می شوند. ولی اینکه از چه وب سایت هایی بک لینک گرفته شود و از چه وب سایت هایی گرفته نشود از جمله موارد تخصصی است که به آن خواهیم پرداخت.

این مقاله پیش نویس است.

User Rating: 4.37 ( 3 votes)
برچسب ها
نمایش بیشتر
شهر مجازی اهواز

تحریریه

توسعه دهنده وب، کارشناس هنری و متخصص تولید محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *