آموزش طراحی سایت

راهنمای کامل برای امنیت وردپرس

سایت های وردپرس یکی از رایج ترین اهداف حمله به اینترنت هستند. آنها بیش از هر نوع سایتی دیگر هک شده اند. اگر شما، دوستانتان یا کسی که میشناسید هرگز تجربهی یک سایت وردپرسی را که هک شده است تجربه نکردهاید، یا بسیار خوش شانس بودهاید یا افراد غیرمعمول مراقب شما در زندگی شما هستند.

امنیت به این دلیل است که سایت های وردپرس آنلاین هستند، به معنای واقعی کلمه صدها هزار خط از کد اجرا می شوند، و وردپرس یک پلت فرم به اندازه کافی متداول است که توسط مهاجمان هدف قرار می گیرد. زمانی که مایکروسافت ویندوز یک پلت فرم نسبتا جدید و غالب با خبرهای منظم در مورد مسائل امنیتی بود، مدافعان آن اشاره کردند که تعداد حملات یک دلیل بزرگ است. در حالی که اشتباهات امنیتی توسط مایکروسافت صورت گرفته بود، این نیز مواردی بود که بسیاری از خطاهای امنیتی که ابتدا در پلتفرم ویندوز مورد سوء استفاده قرار گرفتند.

بنابراین با وردپرس هم همینطور. وردپرس حدود 27 درصد از اینترنت را تأمین می کند. این فوق العاده است، اما این بدان معنی است که اگر کسی یک نقص امنیتی اساسی را که در همه سایت های وردپرس معمول است یا حتی یک درصد بزرگ، پیدا کند، می تواند هزاران سرور را در عرض چند ساعت به اشتراک بگذارد. به همین دلیل است که وردپرس چنین هدف بزرگی است و چرا باید امنیت وردپرس را جدی بگیریم. چیزهای مهم این است

میخواهید یک کارشناس امنیت وردپرس شوید؟

امنیت وردپرس با اعتماد به نفس ، راهنمای جامع ما برای امنیت وردپرس است.

با شروع از اصول امنیتی عمومی و پیشرفت به مراحل عملی بسیار خاص، ما تمام جزئیات را که باید در زبان روشن و بدون اصطلاح درک کنید. این همراهی ضروری شما در امنیت وردپرس است.

تبدیل شدن به یک متخصص مطلق و به دست آوردن اعتماد به نفس که شما انجام درست وردپرس امنیت.

این راهنمای واقعا کامل نیست هیچ لیستی از بهترین شیوه های امنیتی وردپرس وجود ندارد

من متوجه شدم که عنوان این صفحه کمی بزرگ است. “راهنمای کامل برای امنیت وردپرس”. P-sha!

این به معنای واقعی کلمه راهنمای کاملی برای امنیت وردپرس نیست، زیرا امنیت یک عمل مستمر در حال تکامل است و نه مجموعه ای از قوانین مشخص و محدود. این به سادگی نیست که شما همیشه می توانید پلاگین واحد را نصب کنید، سه قاعده ساده را دنبال کنید، یا هر چیز دیگری را که به شدت در زمان محدود شده است، انجام دهید و بدانید که چیزی که در اینترنت (مانند سایت وردپرس شما) کاملا امن است.

چیزهایی که در جعبه ها 400 پا در زیر زمین در وسط بیابان وجود دارد که هیچ کس نمی داند آنها بسیار امن هستند. اما آنها نیز بسیار بی فایده هستند. چیزهایی که در اینترنت، مانند سایت های وردپرس، یک محیط ریسک پیچیده و مداوم را تغییر می دهند که از آنها محافظت می شود. بنابراین ما این صفحه را به طور مداوم در طول زمان نگه می داریم و ما فکر می کنیم که همه اصول و موارد دیگر را پوشش می دهد. اما من به شما در شک و تردید “کامل” و “نهایی” خود را به شما می پیوندند.

چرا باید بر امنیت وردپرس اعتماد کنید؟

من (راست)، با مؤسس وردپرس مت مولنوه (سمت چپ!)

سلام، من دیوید هستم در اواخر سال 2017، تصمیم گرفتم یک درس درباره امنیت وردپرس ایجاد کنم. من احساس می کردم که بسیاری از افرادی که می دانستند، از جمله من، در تلاش بودند تا حقایق مربوط به امنیت وردپرس را از داستان بیاموزند. فروشنده های پلاگین، افرادی که سیستم عامل های دیگر را به فروش می رسانند، و دیگران می گویند بسیاری از چیزهای منفی در مورد امنیت وردپرس. ما اغلب این موارد را “FUD” می نامیم، که معمولا به معنی “ترس، عدم اطمینان و تردید بی اساس” است.

من می خواستم برای خودم و دیگران حل و فصل کنم، چه قدم هایی برای تأمین یک سایت وردپرس، ارزش انجام دادن داشتند، و توصیه های احمقانه و قدیمی است. از %D8%A8%D8%A7″> در مورد این موضوع “من شنیدم این ناامن …” آیا وردپرس امن است؟

یکی از رایج ترین دلایل، مردم شروع به جستجو در امنیت وردپرس می کنند، و بهترین شیوه ها برای امنیت وردپرس، این است که آنها یا وردپرس را وادار می کنند که مطمئن باشند یا از شخص دیگری که اصرار دارد آن را بشنود. همانطور که در بالا ذکر شد، FUD در اطراف امنیت وردپرس بسیار زیاد است. افراد زیادی به شما چیزی فروش می دهند – Squarespace، یک برنامه امنیتی یا میزبانی وردپرس، یک مدیر رمز عبور، هر چیزی که سعی دارد سوءاستفاده و نادانی خود را پایان دهد. (هدف من از بین بردن جهل شما یا حداقل به حداقل رساندن آن است.)

قلب پاسخ دادن به این سؤال، به تعریف شرایط شما بستگی دارد. وردپرس یک اکوسیستم وسیع است با انواع زیادی از عادت های تمرین و پیکربندی های مختلف. امروزه سایت های وردپرس کاملا ناامن هستند که احتمالا در 24 یا 48 ساعت آینده هک می شوند.

اما اگر به معنای “وردپرس” به عنوان بخش اصلی نرم افزاری موجود در یک فایل زیپ که از WordPress.org دانلود کردید، فکر میکنم کاملا امن است. در هر روز داده شده، یک احتمال 0.00001٪ از یک مشکل ناخواسته وجود دارد که در آن نرم افزار وردپرس در سراسر جهان مورد حمله قرار گرفته است.

وردپرس در حال حاضر با به روز رسانی اتوماتیک ساخته شده است و اکثر میزبان ها قادر به اطمینان از اینکه سایت شما درصورت شکست ناپذیر شدن سایت شما پاک می شود، وجود دارد. این بسیار مهم است، زیرا وردپرس 4.9.1 احتمالا یک مشکل امنیتی دارد که در ماهها یا سالهای بعدی پیدا خواهد شد. اما وردپرس این سازمان در معرض مسائلی است که اخیرا کشف شده است و انتشار مواردی نظیر 4.9.2 یا 4.9.20 وجود دارد که این انواع مسائل را حل می کند.

وردپرس این ابزار امن است اگر شما در آخرین نسخه باقی بمانید. و اگر شما اطمینان دارید که سایتتان در میزبانی شما اعتماد دارد، با به روزرسانیهای پلاگینهای مورد اعتماد نصب شده، کاملا امن است. اما زمانی که این کارها انجام نمی شود، ممکن است یک نصب وردپرس داده شده ناامن باشد.

تهدید واقعی برای وردپرس: بوت نت!

سایت های وردپرس به طور کلی در معرض خطر نیستند زیرا یک فرد در هر کجا تلاش می کند تا یکی از آنها را بدرستی بداند. کاملا برعکس، در واقع. یک احتمال وجود دارد که شما یک فرد را در تلاش برای شکستن سایت وردپرسی خود داشته باشید، اما مگر اینکه اخیرا خواهرزاده تکنو جادوگر شما را خشمگین کردید، احتمالا لازم نیست نگران آن باشید.

چیزی که به طور منظم سایت های وردپرس را تهدید می کند و به آن آسیب می رساند، به جای حملات خودکار توسط افرادی است که سعی دارند سایت شما را بگیرند. مردم این حملات را کنترل می کنند، اما آنها توسط رایانه ها تکمیل می شوند. هیچ شخصی در حال تلاش برای ورود به سایت خود وردپرس خود با نام کاربری و کلمه عبور مختلف نیست.

در عوض، آنها برنامه ها را برای اسکن کردن اینترنت برای سایت های وردپرس نوشتن می کنند و سعی می کنند به همه آنها که می بینند وارد سیستم شوید. یا سعی کنید از آسیب پذیری شناخته شده پلاگین در همه آنها استفاده کنید. وقتی متوجه شدید که مدل تهدید شما عمدتا از حملات خودکار بر روی سایت های وردپرس از بازیگران غیر انسانی است، مجموعه های مختلفی از شیوه های امنیتی مهم هستند.

چرا سایت های وردپرس هک می شوند

بنابراین، ما بیشتر نیاز به نگرانی در مورد botnets، و نه تنها افراد. چرا botnets ها تلاش می کنند تا سایت وردپرس خود را کوچک کنند. پس از همه، فقط وب سایت شما به …

 • به اشتراک گذاری تصاویر با دوستان
 • فروشنده حیوانات خانگی خود را آنلاین بفروشد
 • برای سرگرمی بنویس
 • و غیره

بات نت واقعا مهم نیست که چه سایت خود را برای. اگر یک سایت وردپرسی ناامن داشته باشید، آن را بردارید. انگیزه های آنها متفاوت هستند، اما دلایل اغلب دیده شده که یک سایت وردپرس برداشته می شود، چیزهایی مانند:

 • حمل و نقل ترافیک به سایت خود (ها) خود
 • گرفتن رتبه بندی های SEO خود را برای ارسال آب گوگل به صفحات خود
 • ضرب و شتم برای غرور یا پیام سیاسی
 • Drive-by-downloads – ایجاد بازدیدکنندگان سایت شما از نرم افزارهای مخرب و غیره
 • برای پشت سر گذاشتن سایت خود برای استفاده بعدی
 • برای دسترسی به داده های سایت خود – لیست کاربر، خرید تاریخ و غیره
 • ارسال اسپم – اگر سایت WordPress شما می تواند ایمیل ارسال کند، می توانند از ارسال آن برای ایمیل های خود نیز استفاده کنند
 • برای استفاده از منابع سرور (بیشتر CPU) برای انجام محاسبات مفید، به احتمال زیاد معدن کریستو سکه مانند بیتکوین

اینها تنها کسانی هستند که من می توانستم از تفکر و پژوهش تحقیق کنم. کاملا ممکن است که یک هکر هوشمند حتی بیشتر به فهرست اضافه شود.

من امیدوارم که لیست روشن شود این است که اطلاعات نسبی سایت شما محافظت نیست. مطمئنا شما ممکن است یک لیست کاربر جالب نداشته باشید، اما شما سرور دارید که می تواند برای ایجاد Dogecoins یا ارسال هرزنامه استفاده شود. از آنجا که هر سرور یک CPU دارد و اکثریت قریب به اتفاق آنها می توانند ایمیل ارسال کنند.

امنیت وردپرس در کل پشته، نه یک چیز واحد است

یکی دیگر از اهمیت مهم در مورد سایت های وردپرس این است که وردپرس واقعا از انواع فن آوری های مختلف نشات می گیرد و بخش های دیگر پشته نیز می توانند آسیب پذیری داشته باشند. به عنوان مثال، وردپرس بر روی PHP اجرا می شود. همانند وردپرس، گاهی اوقات نسخه های PHP دارای آسیب پذیری های امنیتی هستند. اگر به طور مرتب به روزرسانی میشوید، معامله بزرگ نیست. اگر اینطور نیست، این مسائل مربوط به پی اچ پی می تواند سایت وردپرس شما را به خطر اندازد.

همچنین امکان وجود دارد که چیز دیگری در پشته امنیتی اصلی سایت وردپرس شما اشتباه تنظیم شده باشد. این متفاوت است که از تاریخ گذشته است، اما اثر مشابهی دارد. اگر شما برای تنظیم پیکربندی سرورهای وب جدید هستید، ممکن است تغییری ایجاد کنید که به نظر می رسد ضروری است تا کارها را انجام دهید بدون این که متوجه شوید که پیامدهای امنیتی عمیق امنیتی دارد. این رایج تر از آن چیزی است که شما امیدوار بودید و یکی از دلایل اصلی من این است که بسیاری از پیکربندی غیر وردپرس را به متخصصان بسپارید.

من نمی گویم که شما می توانید خود سرور فیزیکی خود را تنظیم کنید یا VPS ارزان خریداری کنید و آن را با اسکریپت پیکربندی شخص دیگری تنظیم کنید. اما بسیار مهم است که به Configuration بروید که وردپرس را به سمت بالا اجرا می کنید. از آنجا که اگر شما وردپرس را درست انجام می دهید، اما پیکربندی MySQL اشتباه است، موارد بسیار بدی هم می توانند اتفاق بیفتند.

توصیه های امنیت وردپرس غیر ضروری (اما مشترک)

یک قفل دوچرخه سواری - نماد امنیت از طریق مبهم بودن قبل از اینکه ما به توصیه ها برسیم می خواهم شما را به طور قطع دنبال کنید، من می خواهم با مشاوره ای که در مکان های دیگر پیدا می کنم، شروع کنم که بسیار نگران نیستم. اکثر این توصیه ها تقریبا بدون عارضه اندکی مفید است اگر انجام شود. اما من دلیل آن را توصیه نمی کنم این است که مزایای آن (در صورت وجود) بسیار کوچک هستند. و این امکان که صرف زمان برای آنها موجب نادیده گرفتن عملکردهای امنیتی بیشتر ارزشمند می شود، بزرگ است. شما آزاد هستید که این کارها را انجام دهید، اما من فکر نمیکنم که وقت آن را صرف سرمایه گذاری کنند، زیرا دستاوردهای آنها بسیار کوچک است.

مزاحم نشو: مخفی کردن نسخه وردپرس

ما شروع به استفاده از بخش بی فایده توصیه های مشترک امنیتی می کنیم – شما باید شماره نسخه WordPress خود را پنهان کنید یا اینکه از WordPress استفاده می کنید. دوم، بسیار سخت است که به روش جدی انجام شود، و اول، اساسا بی ارزش است.

پنهان کردن اینکه وردپرس را اجرا می کنید سخت است و اکثر مردم سعی می کنند آن را صرفا با تغییر یا حذف یک انجام دهند برچسب در سایت خود. هیچ متخصص بوت نت هوشمند در حال تکیه بر آن نیست و بسیاری از وبسایتهای سایتهای غیر وردپرس گزارش میدهند که آنها افراد را می بینند که سایتشان را بررسی می کنند مثل اینکه وردپرس به هر حال.

پنهان کردن نسخه وردپرس شما حتی کمتر حساس است. ایده دوباره این است که یک botnet اگر وب سایت وردپرسی شما در نسخه شناخته شده آسیب پذیری وردپرس بررسی شود، به شما حمله نمی کند اگر شماره نسخه شما در لیست نیست. من به معنای واقعی کلمه هرگز شنیده ام که کسی می گوید که شواهدی وجود دارد مبنی بر این که بوت نت ها رفتار می کنند و من نمی دانم چرا آنها چه می کنند. من مطمئن هستم که این WAY ارزشمندتر از تنها بودن در آخرین نسخه تا به امروز از وردپرس است، بنابراین انجام این کار به جای آن.

مزاحم نشوید: API XML-RPC و API JSON REST را غیر فعال کنید

برای افرادی که تنها از سایت وردپرس خود به عنوان یک رابط وب استفاده می کنند و تنها می خواهند آن را در اختیار API XML-RPC وردپرس قرار ندهند. XML-RPC توسط چیزهایی مانند MarsEdit، برنامه تلفن همراه WordPress و سایر ابزارهای مشابه برای اتصال به سایت WordPress استفاده می شود. در حال حاضر این ابزارها به جای REST API تکیه می کنند، اگرچه اکثر آنها برای آن به روز نشده اند.

JSON REST API یک افزونه جدید برای وردپرس است، اما می تواند از موارد بسیار کاربردی استفاده کند. علاوه بر این، وردپرس به طور داخلی در تلاش است تا API JSON REST را برای ویژگی هایی که تعاملات ثروتمندتر را فراهم می کنند، ارتقا دهد.

هر دو این API ها راه هایی هستند که مهاجم می تواند بعد از سایت شما انجام دهد. و سوابق شناخته شده افرادی است که این حملات را در وحشی انجام می دهند. دلیل این که من در لیست چیزهایی که توصیه نمی کنم را شامل می کنم این است که هر دو نوع حملات فوق العاده رایج هستند. و هر دو API نیز بسیار مفید هستند و احتمالا می توانید ببینید که چیزی که شما سعی در انجام آن در وب سایت وردپرس خود دارید یک روز از بین می رود زیرا شما این API ها را کاملا مسدود کرده اید.

راه حل بهتر این است که فایروال وب را دریافت کنید. در حالت ایده آل، میزبان وردپرس شما در حال حاضر یکی را برای شما فراهم می کند. اگر آنها نباشند، شما می توانید خود را از افرادی مانند Sucuri یا Cloudflare خریداری کنید. این باید احتمال ترافیک بد را به نقطه پایان API متوقف کند، اما اجازه دهید چیزهای خوب را از طریق آن. این تضمین نشده است، اما به طور کلی راه حل بهتر از آن است که فقط آن را خاموش کنید.

مزاحم نباشید: پیشوند پایگاه داده وردپرس را تغییر دهید

اکثر افرادی که وردپرس را تنظیم کرده اند، یک فیلد متنی را که درخواست پیشوند پایگاه داده را مشاهده کرده اند مشاهده کرده و مقدار wp_ در آن دیده است. وردپرس اطلاعات خود را – پست ها، نظرات، محصولات و غیره – در پایگاه داده در جداول که با آن پیشوند شروع می شود، ذخیره می کند. ایده در اینجا این است که مقدار پیش فرض کمتر امن است و شما باید جای آن را به چیزی شبیه jadfl_ ، که هیچ یک از دیگر سایت های وردپرس احتمالا وجود دارد.

احتمال این مرحله از حفاظت از شما کم است. شما در حین انجام این کار به طور خاص در مقابل حمله تزریق SQL قرار می گیرید. چند سایت وردپرس به این روش به خطر افتاده است، اما مطمئنا راهی است که سایت ها را می توان از بین برد. اما برای اینکه این اتفاق بیافتد، باید نسخه ای از وردپرس یا یک افزونه را اجرا کنید که به چنین حمله تزریق SQL آسیب پذیر است. بنابراین اگر پلاگین ها و تم ها و وردپرس شما به روز باشند، واقعا نمی توانید از این مزیت فوق العاده ای دریافت کنید.

علاوه بر این، بسیار آسان است، اگر یک آسیب پذیری حمله تزریق SQL را در سایت خود دارید، برای مهاجم برای لیست کردن جداول پایگاه داده خود. این به همان اندازه سریع نیست که کورکورانه فرض شود که پست ها در یک جدول با wp_posts برچسب گذاری شده اند، اما تعدادی از مهاجمانی که فرض می کنند که محل جدول شما هستند و نه تأیید آن، احتمالا درصد کوچکی از کسانی است که به اندازه کافی هوشمند هستند تا حمله را برای اولین بار انجام دهند .

فکر می کنم اگر شما یک سایت جدید را راه اندازی می کنید یا راهی آسان برای تغییر پیشوند پایگاه داده خود پیدا می کنید، به جلو بروید و آن را انجام دهید. این پیروزی بسیار کمی است اما پیروزی است. اما اگر سایت شما در حال حاضر با استفاده از پیشوند wp_ و با استفاده از پیشوند اجرا شود، به خصوص اگر شما یک توسعه دهنده نیستید، وقت خود را صرف تلاش برای انجام این کار نکنید.

نگران نباشید: تغییر آدرس وردپرس خود را وارد کنید

آخرین قطعه از مشاوره است که من فکر می کنم واقعا ارزش انجام است که حرکت URL ورود خود را از نه example.com/wp-login.php به چیزی شبیه به example.com/my-secret-url-for-puppy-login . این توسط برخی از پلاگین های امنیتی آسان می شود و این یک اتلاف وقت کامل نیست. من نمی توانم از این ایده مخالف باشم که اگر مهاجم نمی تواند صفحه ورود شما را پیدا کند، حتی نمیتوانند یک حمله بیرحمانه به رمزهای عبور شما ایجاد کنند. (در آن، بیشتر بعد.)

مسئله این توصیه این است که اگر یک مهاجم مشکل پیدا کند صفحه ورود به سایت شما را پیدا کند، ممکن است شما (یا همکار و غیره) نیز آن را داشته باشید. اگر به روش های ایمن و قابل اعتماد برای صفحات نشانه ای که آسان استفاده می کنید، به هیچ وجه این کار را نکنید. این مزایای امنیتی کمی دارد.

اما دوباره، این مزیت بزرگ نیست اگر شما چند چیز دیگر درست انجام دهید. اگر همه حساب ها را در سایت خود ایجاد کنید، رمزهای عبور خوبی دارند، بسیار غیرممکن است که یک حمله احتمالی رمز عبور موفق باشد. علاوه بر این، اگر شما یک روش برای محدود کردن تعداد تلاش های ورود به سیستم را داشته باشید که می تواند در یک زمان کوتاه در برابر یک حساب کاربری ایجاد شود، احتمال بیشتری برای موفقیت حمله ی ورودی وجود دارد. و این دو کلمه عبور با هم و خوب و محدودیت ها بر روی ورودی های شکست خورده – بسیار ارزشمندتر از یک URL مبهم برای ورود به سایت شما بدون آن حفاظت در محل است.

عمومی امنیت وردپرس بهترین روش ها

WP نیروی اس اس اگر می خواهید امنیت وردپرس را امن کنید، چندین چیز معمولی وجود دارد که باید انجام دهید. همانطور که من در مورد آن فکر می کنم، تعدادی از امکانات وجود دارد، اما این ها چیزهایی هستند که همیشه باید انجام دهید. اینها در مورد دقیق تر دستور نیستند، اما آنها تقریبا به ترتیب اهمیت نسبی هستند، من فکر می کنم که می خواهید آنها را بدهید.

من همچنین اضافه می کنم که اگر شما فقط اولین آنها را انجام دهید، از 50٪ وب سایت های وردپرس در اینترنت پیشی می گیرید. اگر پنج بار اول را انجام دهید، بعید است که در سایت وردپرس خود یک مشکل امنیتی غیرقابل برگشت داشته باشید و اگر همه آنها را انجام دهید، اگر شما یک سایت را به خطر انداخته باشید، بسیار شگفت زده خواهید شد. این یک تضمین نیست، فقط این است که چگونه در مورد آن فکر می کنم.

آیا: کلمه عبور خوب برای وردپرس داشته باشد

راه اصلی که هر سایت وردپرس در اینترنت می تواند مورد حمله قرار گیرد بسیار ساده است: ربات ها به طور منظم کلمات عبور حساب را حدس می زنند تقریبا در هر سایت وردپرسی آنلاین. شما یک رمز عبور بد دارید، به احتمال زیاد حسابتان را از دست خواهید داد و بنابراین سایت شما. برخی از کلمات عبور بد بد:

 • کلمه عبور
 • p455w0Rd
 • [نام سایت]
 • charlieiscute

بسیاری از مکاتب مختلف از افکار در مورد آنچه رمز عبور خوب را می سازد وجود دارد. اما تقریبا همه موافقند که اینها بد هستند. همه این ها بد هستند، زیرا برای حدس زدن رمز عبور بسیار آسان است تا آنها را ببینند. “رمز عبور” و انواع آن-حتی آن دسته از جادوگرها، هوشمندانه، جایگزینهای شخصیت-همیشه در فهرست اسکریپتهای حدس زدن رمزعبور برای آزمایش هستند. نام سایت نیز برای حدس زدن عالی است. و با “[sitename]”، منظورم چیزی شبیه “WPShout” یا “wpshout” به عنوان رمز عبور فرد یا من در اینجا در WPShout هستم.

“charlieiscute” دارای مزایای زیادی نسبت به دیگران است. این یک واژه فرهنگ لغت نیست، برای یک. طولانی تر هم هست و بعد از همه، اکثر مردم فکر می کنند که چارلی خوش تیپ و زیبا نیست. (این شوخی است. من چارلی را نمی شناسم.)

چیز خوبی در مورد “charlieiscute” این است که طولانی است. این نیز کمی منحصر به فرد است. اما دشوار نیست حدس بزنید. این صرفا با استفاده از حروف کوچک است. بدون حروف بزرگ، بدون عدد، هیچ کاراکتر خاصی وجود ندارد. در حالی که مهاجم بعید است بداند که زمانی که شما شامل سایر کلاسهای شخصیت هستید، احتمال بیشتری دارید که یک سیستم حدس زدن تصادفی سریعتر از رمز عبور شما برخوردار شود.

گام به گاو تا وردپرس امنیت رمز عبور

تصویری از مدیر رمز عبور 1Password

تعدادی چیز برای بهبود امنیت رمز عبور خود در وردپرس وجود دارد. اما در اینجا سه ​​بزرگ وجود دارد:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن