اخبار خوزستان

اهواز| لوگو و پوستر کنگره بین المللی بزرگداشت جانبازان و شهدای قطع نخاعی رونمایی شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، سردار فریدون غلامی در آئین  رونمایی از لوگو و پوستر اولین کنگره بین المللی بزرگداشت جانبازان و شهدای قطع نخاعی اظهار داشت: این کنگره  در ابعاد ملی و بین المللی در استان خوزستان برگزار می‌شود و خوزستان نیز به عنوان مبدع این برنامه میزبان شرکت کنندگان کنگره است.

وی افزود: در این کنگره قرار است که با رویکردی امید آفرین و نشاط آفرین به معرفی شهدا و جانبازان قطع نخاعی همراه با تکریم و معرفی اسوه‌های صبر و بردباری یعنی همسران این عزیزان بپردازیم.

دبیر کل کنگره بزرگداشت جانبازان و شهدای قطع نخاعی بیان کرد: در بعد ملی آن هر استان یک نماینده از سوی جانبازان قطع نخاعی در این کنگره خواهد داشت همچنین حضور نمایندگانی از جانبازان قطع نخاعی محورهای مقاومت مانند یمن، لبنان، سوریه، عراق، افغانستان، پاکستان و جانبازان مدافع حرم نیز بُعد بین‌المللی آن است.

وی با بیان اینکه اقداماتی موثر در این راستا به عمل آمده است، عنوان کرد: بخش‌های متعددی برای این برنامه به عنوان پیش برنامه و پیش کنگره مانند جشنواره ادبی شعر و داستان کوتاه، برنامه‌های خاطره گویی، سرود و تئاتر خیابانی، جمع آوری آثار شهدا و جانبازان قطع نخاعی، تهیه و تدوین آثار مصور، نوشتن زندگی نامه شهدا و معرفی جانبازان نام آور در عرصه‌های متفاوت ورزشی و فرهنگی تدارک دیده‌ایم.

سردار غلامی با اشاره به مدال آوران و ورزشکاران جانباز قطع نخاعی استان خوزستان خاطرنشان کرد: در کنگره بین المللی بزرگداشت جانبازان و شهدای قطع نخاعی ظرفیت‌های موجود این عزیزان و در کنار آن نیز صبر و استقامت همسران جانبازان معرفی خواهد شد همچنین امری که برای ما بسیار مهم است ارائه نگاهی متفاوت از سایر کنگره‌ها بوده که در برنامه‌ها پیش بینی شده است.

وی همچنین گفت: تا چند روز آینده فراخوان جشنواره شعر و داستان کوتاه نیز اعلام می‌شود و پس از داوری آثار برنامه‌ای با حضور شعرای برتر کشور و جانبازان قطع نخاعی داریم.

انتهای پیام/ ز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن