اخبار خوزستان

کشف محموله سنگین موادمخدر ‌در سیستان و بلوچستان/قاچاقچیان ‌زمین‌گیر شدند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمد قنبری اظهار داشت: ماموران  مبارزه با موادمخدر استان سیستان و بلوچستان با کار اطلاعاتی به سرنخ هایی از قاچاق محموله سنگین موادمخدر توسط اعضاء یک باند حرفه ای از مناطق مرزی به شهرستان های ” ایرانشهر  ” و ” خاش ” دست یافتند. 

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان افزود: تیم های اطلاعاتی و عملیاتی پلیس، با کنترل شبانه روزی تحرکات اعضاء این باند سرانجام روز گذشته 2 تیم از اعضاء این باند مسلح را که قصد جابه‌جایی محموله سنگین مواد مخدر را داشتند شناسایی کرده و تحت نظر قرار دادند. 

وی تصریح کرد: در اولین مرحله ، مأموران مبارزه با مواد مخدر شهرستان ” خاش ” در مسیر قاچاقچیان کمین زده و آنها را درحالی که با استفاده از چهارپایان در کوه های اطراف این شهر قصد جابه‌جایی مواد به استان های همجوار را داشتند غافلگیر کردند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: با تیراندازی قاچاقچیان که در ارتفاعات موضع گرفته بودند، تکاوران جان برکف پلیس نیز آتش پرحجم خود را به سمت آنها روانه کردند که این مقابله به مثل، سوداگران مرگ را مجبور کرد تا بارهای خود را رهاکرده و پا به فرار بگذارند. 

سردار قنبری گفت: در پاکسازی از این محل 59 کیسه تریاک به وزن 608 کیلو گرم کشف شد. 

فرمانده انتظامی استان ابراز داشت: ساعت یک بعد از نیمه شب، مأموران پلیس با تیم دوم از این باند که قصد جابه‌جایی مواد از جاده خاش به ایرانشهر را داشتند در حوالی منطقه ” تیغ آب ” روبرو شدند. 

وی افزود: قاچاقچیان که با یک خودرو  405 نقره ای رنگ با شیشه های دودی  در حال جابجایی مواد بودند با مشاهده علائم و دستور ایست پلیس، به سمت مأموران شلیک و با سرعت زیاد از محل گریختند؛ در ادامه پلیس، پس از تعقیب و گریزی موفق به توقیف خودرو مورد نظر شدند. 

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: قاچاقچیان که زمینگیر شده بودند، به ناچار خودرو را رها کرده و با استفاده از تاریکی شب و عوارض زمین به سمت تپه ها و کوه های اطراف متواری شدند ؛ در بازرسی از خودرو توقیفی،  975 کیلوگرم تریاک کشف شد.

انتهای پیام/ش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن