ورزشی

ماشین‌سازی 0 – فولاد 1؛ برد شیرین فولاد در تبریز

ماشین‌سازی 0 – فولاد 1؛ برد شیرین فولاد در تبریز

خوزستان اسپورت

هفته بیست و سوم لیگ برتر – استادیوم بنیان دیزل
جمعه 9 فروردین 98 – ساعت: 17
ماشین سازی تبریز 0 – فولاد خوزستان 1
گل: تاکافومی آکاهوشی (34)
داور: شاهو اصلانی
کمک داوران: علی‌اکبر عظیم‌پور و براتعلی مولوی
اخطار: احسان تأییدی، محسن یوسفی (ماشین سازی) – ناصر سالاری (فولاد)
تماشاگر: سه هزار نفر

ماشین سازی تبریز: فرناندو خسوس، محمد اهل‌شاخه، محمد‌حسین کنعانی‌ زادگان، فرید بهزادی، احمد مهدی‌زاده، فرشاد سالاروند، عزیز معبودی (50- محسن یوسفی)، احسان تاییدی، احمدرضا زنده‌روح، سعید مهری (82- احسان علوان‌زاده) و علی پورمحمد (56- جای کویتونکو)
سرمربی: رضا مهاجری

فولاد خوزستان: ناصر سالاری، فرزاد جعفری، ایوب والی، سیامک کورشی، بابک مرادی (68- عارف غلامی)، میثم دورقی، سینا مریدی (78- آرش افشین)، تاکافومی آکاهوشی، رضا میرزایی، حسن بیت سعید و رافائل مسی (69- مهدی زبیدی)
سرمربی: افشین قطبی

خلاصه بازی
دیدار تیم‌های ماشین سازی و فولاد خوزستان با یک گل به سود سرخ‌پوشان جنوبی به پایان رسید.

تیم‌های میانه جدولی ماشین سازی و فولاد خوزستان با اندیشه کسب سه امتیاز و صعود به رده ششم جدول در اولین بازی سال جدید به مصاف هم رفتند. فولاد در غیاب لوسیانو پریرا برزیلی با یک تغییر در خط حمله به زمن آمد و ماشین سازی هم بدلیل محرومیت مسیح زاهدی یک تغییر اجباری در خط دفاعی داشت.

در نیمه اول برتری نسبی از آن فولاد خوزستان بود و شاگردان افشین قطبی در 2 نوبت با ضربات تاکافومی آکاهوشی دروازه ماشین سازی را هدف قرار دادند که نوبت اول شوت این بازیکن ژاپنی در دقیقه 30 به تیر عمودی دروازه برخورد کرد و در دقیقه 34 ضربه سر آکاهوشی به تور دروازه ماشین سازی بوسه زد تا وقت نخست مسابقه با یک گل به سود فولادمردان جنوبی به پایان برسد.

در نیمه دوم با پیش کشیدن تیم ماشین سازی و ایجاد فضاهای خالی در خط دفاعی این تیم فرصت خوبی برای ضدحملات فولاد خوزستان ایجاد شد و سبزپوشان میزبان هم با حضوری پرتعداد در نیمه زمین فولاد به دنبال یافتن راهی برای عبور از لایه‌های دفاعی تیم میهمان بودند.

در این نیمه ابتدا رافائل مسی یک فرصت خوب گلزنی را برای فولاد خوزستان از دست داد و پس از آن 2 بار ضربات جای کویتونکو بازیکن تعویضی ماشین سازی دروازه فولاد را تهدید کرد. در دقیقه 74 محمدحسین کنعانی زادگان مدافع پیش تاخته ماشین سازی در مصاف با ناصر سالاری سنگربان فولاد خوزستان توپ را از به بیرون زد و در دقیقه 82 شوت جای کویتونکو از کنار تیر عمودی به خارج رفت.

در دقیقه 90 داور به محسن یوسفی بازیکن ماشین یازی به دلیل تمارض در محوطه جریمه فولاد خوزستان کارت زرد نشان داد؛ لحظاتی بعد هم رضا میرزایی یک موقعیت مسلم گلزنی را خراب کرد و پس از آن فرید بهزادی کریمی فرصت تک به تک را برای ماشین سازی از دست داد تا این بازی با تک گل تاکافومی آکاهوشی به سود فولادمردان تمام شود.

شرح گل
0-1 (فولاد): رضا میرزایی از گوشه محوطه جریمه ماشین سازی توپ را به مقابل دروازه سبزپوشان فرستاد و تاکافومی آکاهوشی بازیکن ژاپنی فولاد به ضربه سر شیرجه‌ای به زیبایی دروازه فرناندو خسوس را باز کرد تا سرخ‌پوشان جنوبی از میزبان پیش بیفتند.

در حاشیه
* استقبال نسبتا خوبی از این بازی انجام شد و بیش از سه هزار تماشاگر در ورزشگاه حضور داشتند.
* به احترام جانباختگان سیل اخیر، یک دقیقه سکوت پیش از بازی اعلام شد و سوره فاتحه قرائت شد.
*  محمد اهل‌شاخه و فرشاد سالاروند 2 بازیکن تیم ماشین سازی که سابقه بازی در فولاد خوزستان را داشتند، پیش از آغاز این دیدار به سمت کادر فنی تیم فولاد رفتند و برای حضور در میدان از آنها رخصت خواستند.
* محمدحسین کنعانی زادگان و محمد اهل‌شاخه 2 بازیکن خوزستانی تیم ماشین سازی بودند که در خط دفاعی این تیم برابر فولاد به میدان رفتند.
* در شروع نیمه دوم بلندگوی ورزشگاه یک تعویض در تیم ماشین سازی را اعلام کرد. این در حالی بود که تعویض انجام نشده بود!
* داور در دقیقه 90 به محسن یوسفی بازیکن ماشین سازی به دلیل تمارض کارت زرد نشان داد. این تصمیم با اعتراض شدید نیمکت تیم تبریزی همراه شد و داور میدان دستور به اخراج رضا مهاجری سرمربی ماشین سازی داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن