اخبار خوزستان

خوزستان| افزایش سطح آب بهمنشیر و اروند مشکلی در آبادان به وجود نیاورده است

زین‌العابدین موسوی در گفت‌وگو با تسنیم در آبادان، با اشاره به باز شدن دریچه اضطراری سدها اظهار داشت: این اقدام به دستور دولت انجام شد و اقدامی بود که برای کنترل اوضاع باید صورت می‌گرفت.

وی با اشاره به زیرآب رفتن بخشی از زمین‌های کشاورزی در اروندکنار، بیان کرد: این اتفاق جزئی از تبعات افزایش سطح آب رودخانه است و بر اساس دستور ریاست محترم جمهور، دولت خسارت‌های ناشی از این اتفاق را به کشاورزان پرداخت می‌کند.

موسوی افزود: در حال حاضر سطح آب رودخانه‌های اروند و بهمنشیر بالاتر از گذشته است اما به حدی که انتظار آن را داشتیم نرسیده و در شهرستان آبادان مشکلی دراین‌باره وجود ندارد.

فرماندار ویژه آبادان گفت: در آن بخشی از اروند صغیر که در حوزه آبادان قرار دارد نیز شاهد مشکل خاصی نبودیم و اروند کبیر نیز در حال پایش و رصد است و مشکل خاصی در آن به وجود نیامده است.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه مشکلات ناشی از سیلی که روزهای گذشته در اروندکنار به وجود آمده بود به چه وضعیتی رسیده است، بیان کرد: آن مشکلات ناشی از افزایش سطح آب‌های داخلی نبود.

موسوی گفت: علت آن مد اکبر و افزایش سطح آب دجله و فرات بود که براثر آن، آب از چند نهر بیرون زد و برای چند خانه ایجاد مشکل کرد و در عرض 48 ساعت مشکل حل شد.

فرماندار ویژه آبادان بابیان اینکه 30 نهر وجود دارد که در حال رصد آن هستیم، عنوان کرد: استحکام سازی‌های لازم انجام‌گرفته است و سدبندها استقامت لازم را دارند.

وی تصریح کرد: آمادگی کامل برای شرایط جدید را داریم و در صورت لزوم امکان مسدود کردن مسیر ورودی نهرها نیز وجود دارد تا دچار مشکل نشوند.

انتهای پیام/ن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن